Noga Myszków

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 11-08-2019 15:36:20

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Fantasy Premier League

Link żeby dołączyć do ligi: https://fantasy.premierleague.com/leagu … oin/z010km
Kod, gdyby był jakiś problem z linkiem: z010km


Było już na tym forum kilka podchodów pod jakieś obstawianie meczów, etc. I tak ostatnio u mnie w pracy zrodził się pomysł żeby wspólnie pograć w Fantasy Premier League i pomyślałem sobie, że moglibyśmy to również wśród osób z forum uskutecznić.

Ja się przyznam szczerze, że nigdy w coś takiego nie grałem, więc trochę jestem zielony w temacie i dopiero ogarniam o co w tym chodzi Generalnie mamy 100 milionów wirtualnych pieniędzy do wydania na 15 zawodników: 2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników i 3 napastników. Można wybrać max 3 osoby z danego zespołu, czyli nie możemy mieć 4 graczy np. z Arsenalu. A limit gotówki sprawia, że nie możemy sobie kupić samych najdroższych i najlepszych. Trzeba to wszystko fajnie pokombinować.

To czego ja do końca nie ogarniałem to system punktowania. Wybrałem sobie zawodników którzy wydawali mi się fajni i mówię git majonez, a tutaj nie do końca o to chodzi. Generalnie wygląda to tak, że dostajemy punkty za każdego z zawodników. Jeśli dany zawodnik zagra w meczu to dostaje punk, jeśli zagra więcej niż bodajże 60 min to dostaje kolejny. Obrońcy i bramkarze dostają dużo punktów za czyste konto w danym meczu. Wszyscy dostają punkty za asysty i strzelenie gola. Są ujemne punkty za kartki i samobóje. Bramkarze dostają punkt za każde 3 obronione strzały i ujemne punkty jeśli wpuszczą w danym meczu dużo goli. Generalnie trzeba się w tym dobrze rozeznać, ale mogę polecić bo zabawa jest przednia i fajnie się mecze śledzi

Chętnych zapraszam do zarejestrowania się i stworzenia swojego składu: https://fantasy.premierleague.com W razie jakichś pytań służę pomocą. Jak zbierzemy co najmniej kilka osób, które chcą się w to bawić to utworzę taką naszą wewnętrzną ligę. Bo można zrobić w ten sposób, że utworzymy ligę i zaczniemy punktowanie od 2 albo 3 kolejki rozgrywek, żeby nikt nie był pokrzywdzony w punktacji. Jak będą chętni to możemy się ściepnąć po 10 zł (pamiętam że były takie propozycje wcześniej) i na koniec sezonu kupić zwycięzcy flaszkę... albo zestaw batoników proteinowych, jak kto woli

Offline

 

#2 12-08-2019 08:45:14

 lebek7

Piłkarz III ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 2830

Re: Fantasy Premier League

Grałem w zeszłym roku w fantasy ekstraklasa, jak będę miał chwilę to ogarnę dokładnie FPL i dam znać czy się podłącze

Offline

 

#3 18-08-2019 17:51:29

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

Zainteresowaliście mnie. Zrobiłem sobie team i zaczynam od trzeciej kolejki

Offline

 

#4 19-08-2019 12:27:12

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

Utworzyłem ligę, która będzie startować od trzeciej kolejki. Nie wiem czy jeszcze ktoś się dołączy, ale póki co możemy się nawet we dwóch pobawić I w sumie z tego co tam widzę to gdyby w jakimś momencie więcej osób się zdecydowało to można później przesunąć żeby punktowanie zaczynało się od jakiegoś konkretnego momentu.

Tam wystarczy wejść w "leagues" w górnym panelu, później create or join new leagues/private leagues i podać kod: p904e7

Offline

 

#5 19-08-2019 15:34:55

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

a mogę jakoś gdzieś sobie zobaczyć Twój skład czy tak się nie da?

Offline

 

#6 19-08-2019 18:37:18

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

To działa tak, że możesz zobaczyć mój skład z poprzedniego/bieżącego tygodnia. Chyba chodzi o to, żeby po prostu przed rozpoczęciem kolejnej kolejki nie wiedzieć co tam ludzie kombinują. A ponieważ ustawiłem, że zaczynamy od kolejki 3 to poprzednie nie są pokazane. Ale spokojnie powinieneś sobie zobaczyć tutaj: https://fantasy.premierleague.com/entry/828617/event/2

Daj znać czy to Ci się otwiera.

Offline

 

#7 19-08-2019 22:04:09

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

No wyświetla się... Powiedz mi jeszcze jak zmienić ustawienie bo interesuje mnie 4-5-1 albo 3-5-2

Offline

 

#8 20-08-2019 10:30:37

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

Z ustawieniem to jest tak trochę nieintuicyjnie. Przyznam się szczerze, że ja pierwszą kolejkę też nie wiedziałem jak to zrobić xD Generalnie to tam jak zarządzasz swoim zespołem i masz zawodników którzy są na ławce, to po prostu ich wymieniasz za któregoś zawodnika z pola. I jak chcesz mieć 5 w środku pola to po prostu musisz wpuścić jakiegoś środkowego za napastnika i za obrońcę. Czyli wymienić go nie z gościem z jego pozycji, tylko z zawodnikiem z innej pozycji. Nie wiem czy wystarczająco zrozumiale to tłumaczę, czy nie zagmatwałem za bardzo Tu na You Tube koleś pokazuje jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=q6cg44v3Wf0

Offline

 

#9 20-08-2019 16:43:32

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

super dzięki

Offline

 

#10 22-08-2019 14:33:15

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

W ogóle tam jest tak, że przed deadlinem możesz sobie dowolnie kombinować z tym składem w zakładanym budżecie. Deadline jest zawsze 1h przed pierwszym meczem danej kolejki. Później dostajesz jeden "darmowy" transfer na tydzień, jak zrobisz więcej to masz 4 pkt ujemne za każdy taki transfer. Oczywiście hajs musi się zgadzać, a tam dochodzi jakiś algorytm który kalkuluje cenę zawodnika w zależności od tego ile osób go sprzedało/kupiło ostatnio.

Offline

 

#11 22-08-2019 15:45:28

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

właśnie miałem się pytać jak z transferami i do kiedy trzeba skład ustalić... czytasz w myślach. szkoda, że będziemy się we dwóch tylko bawić

Offline

 

#12 22-08-2019 16:51:14

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

No ja się tak zastanawiam czego na początku nie wiedziałem a było istotne, także gdyby jeszcze mi się coś przypomniało to dam znać.

Licze na to, że zobaczą jak świetnie się bawimy i dołączą


EDYCJA
No Sowa, ładnie Ci kolejka weszła Ja chciałem przycwaniaczyć trochę ale mi nie wyszło LOL Bo miałem w składzie Kante i myślałem, że jak nie zagra to wymieni mi go z gościem z ławki, który będzie miał największą ilość punktów. Ale niestety to tak nie działa. Jak gracz nie zagra nawet 1 minuty w danej kolejce to wymienia go z gościem z ławki jeśli jest taka możliwość (czyli z zachowaniem minimalnej liczby obrońców, środkowych, atakujących w składzie) według kolejności w jakiej to ustawisz. Czyli pomijając bramkarza idzie od pierwszego zawodnika z ławki, a nie że wymieni z tym kto zdobędzie najwięcej punktów. Nauka na przyszłość

Ostatnio edytowany przez Simon (27-08-2019 12:15:15)

Offline

 

#13 27-08-2019 15:10:11

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

o cenna wiedza bo tego nie wiedziałem. właśnie mój pierwszy transfer ze względu na kontuzje sprzedałem ndombele z tottenhamu i kupiłem mounta z chelsea. Parę rzeczy fajnie siadło u Ciebie firmino z mane teraz mieli słabą kolejkę ale oni jeszcze natłuką punktów

Offline

 

#14 28-08-2019 14:11:05

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

No właśnie trzymam ich bo tak sobie wymyśliłem żeby zamiast Salaha, Sterlinga czy Kane'a kupić Mane, Firmino i De Bruyne. Zobaczymy jak to pójdzie. Dam im jeszcze szansę ale lepiej niech się wezmą do roboty

Ja się czaję na Cantwella, którego masz w składzie Dają razem z Pukkim radę i nawet zdobywają punkty z trudniejszymi przeciwnikami. Ndombele myślę, że jak wróci po kontuzji to można mieć na niego oko. Może cena trochę spadnie jak go dużo ludzi sprzeda i nawet coś na tym jeszcze zyskasz.



EDYCJA: No ta ostatnia kolejka to grubo weszła, Sterlinga na ławce się nikt nie spodziewał. Na City trzeba uważać, bo Guardiola takie rotacje robi, że po prostu nie da się ogarnąć. Mnie się znowu przyfarciło, bo miałem proces decyzyjny czy wziąć na kapitana Mane czy De Bruyne

Ostatnio edytowany przez Simon (23-09-2019 15:20:43)

Offline

 

#15 26-07-2020 23:35:00

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

W ramach podsumowania chciałem podziękować wszystkim bawiącym się w tej edycji FPL. Ta edycja była dosyć dziwna, choćby przez sytuację z koronawirusem, ale mam nadzieję, że nikogo nie zraziły dziwne akcje, rotacje, ani ostatnie kolejki rozgrywane jedna po drugiej Walka toczyła się do samego końca i była zaciekła. Brawa dla Matiego za odważne transfery na ostatnią kolejkę i przyjęcie -12 pkt bodajże. Długo nie dawał się w ogóle zbić z fotelu lidera Brawa dla Sowy za ostrą walkę do końca. Dzięki Panowie za wspólną zabawę. Pozostali dwaj koledzy są chyba z poza forum, ale dla nich też high five. Szczególnie dla Łukasza który pierdyknął skład i nie zrobił ani jednego transferu Do pewnego momentu szło mu nadzwyczaj dobrze!

Teraz chyba właściwie tylko sierpień i zacznie się nowy sezon, więc tym postem chciałbym też przypomnieć wszystkim, że bawimy się w coś takiego i zachęcić już od początku sezonu do wspólnej zabawy. Sowa, Mati, liczę że z takim samym zapałem wezmą się za przyszły sezon (aż strach się bać, bo mocni są skubańcy ). Jeśli kogoś ciekawi co i jak, na czym to polega, z czym to się je, to zapraszam do dyskusji. Ja sam na początku dałem ciała, bo po prostu pewnych rzeczy nikt mi nie wyjaśnił i od razu nie ogarnąłem. Więc jeśli ktoś jest ciekawy to zachęcam do zadawania pytań.

Offline

 

#16 01-09-2020 18:12:23

pizdi123

Piłkarz B Klasy

Zarejestrowany: 08-05-2018
Posty: 152

Re: Fantasy Premier League

Simon, ja dołączyłem jako Czelsi do ligi

Offline

 

#17 01-09-2020 19:43:25

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

To bardzo fajnie Gdybyś miał jakieś pytania to wal śmiało Mam nadzieję, że Sowa z chłopakami też się skuszą w tym sezonie i będzie nas więcej.

Pierwsza kolejka 12.09 - tak dla przypomnienia, żeby niezdecydowani się wyrobili w terminie Fajnie by było gdyby więcej osób dołączyło. Zabawa jest przednia, fajnie się ogląda mecze i śledzi wyniki mając FPL w głowie. No i można się później z kogoś ponabijać jak zrąbał punktowanie za Triple Capitana - tak jak Sowa ze mnie w minionym sezonie

Offline

 

#18 02-09-2020 12:00:00

Sowa

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 05-06-2016
Posty: 301

Re: Fantasy Premier League

ja wpadłem w nałóg i mam zamiar grać w premier league fantasy, bundesliga fantasy i liga mistrzów fantasy.już gram w ekstraklasa fantasy:) dośc sporo meczy oglądam a z fantasy się ciekawiej ogląda. uważajcie na Simona bo on cwaniakuje tak żeby wygrać. zakładajcie swoje drużyny ze dwa dni przed pierwszym meczem bo mogą być kontuzje transfery itd.

Offline

 

#19 02-09-2020 21:57:13

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

Eeej, ejj!! Bez przesady Ja po prostu jestem dzikim dzikiem, nic nie poradzę W tym sezonie przesunęli deadline na 1,5h przed pierwszym meczem, więc będzie mniej cwaniakowania I dobrze, bo przed ostatnią kolejką to przez cwaniakowanie w sumie dałem ciała

Generalnie już teraz możecie się zalogować i zrobić drużynę. Do deadline'a przed pierwszą kolejką można zrobić dowolną liczbę trasferów, etc. i to się nie wlicza później w liczbę transferów wykonanych w sezonie. Także na spokojnie można nawet skład sobie automatycznie wybrać i później pozmieniać. Przygotować coś sobie wstępnie i później jakieś poprawki zrobić.

No to powiem Ci Sowa ładnie się wkręciłeś Ja może jeszcze tą ligę mistrzów zobaczę, ale to już tak raczej na luzaku I tak na Fantasy Premier League trochę czasu mi idzie Patrzyłem jeszcze tą La Liga Fantasy, bo hiszpańską śledzę tak czy siak dość porządnie, ale ja tego nie ogarniam. Naprawdę nie wiem co oni tam pokombinowali, ale jak dla mnie to bardzo nieintuicyjne jest.

Offline

 

#20 04-08-2021 15:20:51

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1452

Re: Fantasy Premier League

Panowie, przypominam wszystkim, że mamy na forum pasjonatów FPL i serdecznie zachęcam do dołączenia do tego zacnego grona. Oprócz sporej dozy funu i fajnych dyskusji w trakcie każdej kolejki jest też zacięta rywalizacja. Oczywiście wszystko w duchu fair play. Chyba że chodzi o pokonanie Sowy albo mnie, to wszystkie chwyty dozwolone Zachęcam i zapraszam Jeszcze jest trochę czasu żeby ogarnąć team, bo do 13.08 czyli przyszłego piątku.

https://fantasy.premierleague.com/leagu … oin/z010km

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.megaman-nt-warrior.pun.pl www.promesito.pun.pl www.poke-game.pun.pl www.basketbielany.pun.pl www.123tza.pun.pl