Noga Myszków

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

  • Index
  •  » Hala
  •  » Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

#1 18-11-2019 22:54:49

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1451

Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

Panowie, ze względu na liczne kontuzje i nieszczęśliwe wypadki jakich ostatnio jest naprawdę bardzo dużo, pragnę przypomnieć kilka zasad gry w piłkę halową. Nie każdy musi się znać na przepisach, szczególnie tych związanych ze wślizgami i grą ciałem, które w piłce nożnej halowej nie są dozwolone! Pragnę też wszystkim przypomnieć, że nie gramy o złote kalesony i o ile sportowa rywalizacja i duch walki są jak najbardziej wskazane, to nie możemy przesadzać. Szkoda zdrowia, naprawdę. Poza tym jak tak dalej pójdzie to będzie ciężko zebrać skład, bo wszyscy będą kontuzjowani - czego absolutnie nikomu nie życzę.

Po konsultacjach społecznych chciałbym też dodać, że będziemy tego egzekwować i przyznawać faule za takie niedozwolone zagrania znacznie częściej niż teraz.


https://i.imgur.com/Q12srU2.jpg

https://i.imgur.com/6MAOett.jpg

Offline

 

#2 18-11-2019 23:00:11

Rafcio

Piłkarz B Klasy

Zarejestrowany: 22-07-2014
Posty: 172

Re: Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

Tak więc najwyższa pora nadrobić braki i zacząć myśleć o zdrowiu swoim i innych... Pozdrawiam

Offline

 

#3 19-11-2019 17:06:55

Matvis

Piłkarz A Klasy

Zarejestrowany: 01-03-2017
Posty: 254

Re: Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

Popieram taką akcje gramy for fun z delikatnym zacięciem sportowym i tego się trzymajmy. To nie champions league.
Choć z drugiej strony ostatnio dużo przypadkowości w tych kontuzjach, ale warto myśleć o zdrowiu swoim oraz innych i czasem tą interwencje noga czy barkiem odpuścić. Ekipe do grania mamy fajną, więc myślę że damy rade.

PS: Plus Simon za obrazek, teraz nie będzie wątpliwości kiedy piłka przekroczy linię całym obwodem

Pace and love !

Ostatnio edytowany przez Matvis (19-11-2019 17:09:11)

Offline

 

#4 21-11-2019 11:07:40

 lebek7

Piłkarz III ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 2827

Re: Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

Ogólnie się z wami zgadzam, że nadmierna agresja przy naszym graniu jest całkowicie niepotrzebna. Niemniej jednak uważam jednocześnie, że raczej nie ma u nas jakiś chamskich i złośliwych zagrywek, są to raczej przypadkowe faule. Z tego co też kojarzę, jednak większość ostatnich kontuzji powstała bez udziału przeciwnika - nie da się ukryć jesteśmy coraz starsi i takich urazów będzie więcej

Nie jestem za tym, żeby grać ostro i kopać się po kostkach, ale jednocześnie jakąś walkę dopuszczam, bo takie granie rekreacyjne też nie ma sensu wg mnie. Każdy powinien sam się zastanowić czy nie przesadza, ale jeśli przeciwnik przesadza to po prostu zwrócić mu uwagę, a nie szukać możliwości rewanżu

Offline

 

#5 30-11-2019 12:50:16

 Simon

Piłkarz IV ligi

Zarejestrowany: 08-05-2014
Posty: 1451

Re: Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

Tak gwoli ścisłości i wyjaśnienia, ja absolutnie nie uważam, żeby ktoś był celowo chamski i złośliwy na boisku. Zresztą gdyby ktoś w ten sposób grał to trzeba by go ostro zjebać od razu na boisku. Jednocześnie nie da się nie zauważyć, że ostatnimi czasy dużo częściej zdarza się nam przesadzać, co widać zarówno po różnych spięciach na boisku (z samego sezonu halowego mam w pamięci co najmniej kilka) jak i widzę po sobie i reakcjach innych. Znacznie częściej przez ostatni rok przychodzę po grze cały obtłuczony. O ile nie mam z tym większego problemu i nie płaczę jak mam posiniaczone nogi czy nawet inne części ciała, o tyle jak przez miesiąc napierdala mnie stopa przy chodzeniu i później czuję ją przy każdym kopnięciu piłki to po prostu nie jest to zbyt fajne. A i granie traci większy sens, ale że chcę pobiegać to się przeważnie zapisuję, a coraz częściej niestety widzę, że nie powinienem.

Więc chodzi tylko o to, jak to ładnie ująłeś, żeby każdy popatrzył na siebie czy nie przesadza. Ja sam nie jestem święty i nie raz zdarza mi się coś głupiego zrobić na boisku. Ale zawsze staram się tak grać żeby przede wszystkim nikomu nie zrobić krzywdy. I tyle. Trzeba to sobie wbić w głowę. Bo naprawdę niewiele potrzeba żeby narobić sobie i komuś kłopotu na długi czas. Dlatego mówię to do wszystkich i również do siebie samego. Tyle, koniec apelu, odmaszerować w pizdu, do zobaczenia mam nadzieję w poniedziałek na hali

Offline

 
  • Index
  •  » Hala
  •  » Przepisy gry w piłkę halową - przypomnienie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fordelta.pun.pl www.solidmcgrcg.pun.pl www.haczek.pun.pl www.granaruto-pbf.pun.pl www.survivor.pun.pl